12.5.17

Meci complicat pentru Ovidiu Haţegan pe Old Trafford

Arbitrul Ovidiu Haţegan a avut un meci tensionat aseară în semifinala Europa League, dintre Manchester United şi Celta Vigo, care au remizat, scor 1-1, pe Old Trafford, prin golurile lui Marouane Fellaini, minutul17, respectiv Facundo Roncaglia în minutul 85.

În tur, formaţia lui Jose Mourinho s-a impus cu 1-0, după un gol al lui Marcus Rashford.
Eric Bailly şi Roncaglia au fost eliminaţi de către Ovidiu Haţegan în minutul 87. Astfel, Manchester United va juca final fără unul dintre cei mai buni jucători.
Haţegan a anulat şi un gol al gazdelor în prelungiri.
Ajax Amsterdam şi Manchester United sunt echipele calificate în finala acestui sezon din Europa League.
Finala acestui sezon de Europa League se va disputa pe 24 mai, la Stockholm, pe Friends Arena.