11.11.12

Fotbal, FC Bihor - FC Maramureş Baia Mare 1 - 1

FC Bihor nu reuşeşte să se regăsească în acest sezon al ligii secunde de fotbal. Echipa din Oradea a suferit un semieşec pe teren propriu, scor 1 - 1, în meciul cu FC Maramurelş Baia Mare. Jocul a contat pentru etapa a 12 - a din seria de vest.

Bihorenii au deschis scorul în minutul 25 prin George Puşcaş, oaspeţii reuşind egalarea în minutul 81, prin Marian Tănasă.
La FC Bihor a debutat în acest joc Ionuţ Tîrnacop, un fotbalist legitimat vineri, el provenind de la Sportul Studenţesc.
Ambele echipe vor juca în continuare cu UTA. Maramureşenii etapa urmaătoare, pe teren propriu iar bihorenii peste două ezape, la Arad.
Echipe:
FC Bihor: Pogacsics - Zanardini, S. Oltean (cpt.), Petrache, R. Lupu - Florean, Tîrnăcop (min. 46 Korudjiev), Coroian, Bic - G. Puşcaş (min. 72 Sulea), Mărkuş (min. 63 Hadăr). Antrenor: Claudiu Niculescu
FC Maramureş: Olaru - N. Oltean, Hodor (cpt.), Faye, C. Cornea (min. 50 Duruş) - P. Negrea (min. 77 Krausz), Istrofor, V. Pop, Gego - M. Tănasă, Fl. Achim (min. 66 M. Deac).Antrenor: Ioan Tătăran.
Arbitru: Claudiu Ştefănuţi (Năsăud); Asistenţi: Silviu Cătălin Haramuz şi Răzvan Constantin Nistoran (ambii din Reşiţa).